Charakterystyka pracy sekretarki

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
30 kwietnia 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Obsługa sekretariatu

Charakterystyka pracy sekretarki

sekretarkaWiele z nas udając się do firmy w celu załatwienia jakiejś sprawy czy też do urzędu, w pierwszej kolejności trafia do sekretariatu.  W sekretariacie następuje pierwszy kontakt z daną firmą. Tam właśnie zgłaszamy się na spotkanie czy też zostawiamy aplikacje do pracy oraz inną korespondencję. Jeżeli jesteśmy umówieni na spotkanie to właśnie w sekretariacie zostajemy poinformowani do którego pokoju się udać na rozmowę.

Osoby pracujące w sekretariacie nazywamy sekretarkami  i najczęściej na tym stanowisku zatrudniane są kobiety. Ich rola w firmie jest bardzo ważna i przez wielu niedoceniana.  Praca sekretarki polega na organizacji pracy całego biura i firmy.

Do jej obowiązków firmowych należy przyjmowanie połączeń przychodzących do firmy i ewentualne przekierowywanie jej do odpowiednich działów lub osób, odbieranie i przyjmowanie korespondencji tradycyjnej i mailowej, umawianie spotkań i przyjmowanie petentów, wysyłanie ofert do klientów. W niektórych firmach to sekretarki zajmują się również tworzeniem takich ofert.

Niektóre sekretarki pracują przy samym zarządzie firmy i są swoistymi asystentkami zarządu. To one organizują pracę w godzinach służbowych i umawiają spotkani z członkami zarządu.