Sekretarka poszukiwana

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
23 czerwca 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Poszukiwanie pracy

Sekretarka poszukiwana

sekretarka poszukiwanaStanowisko sekretarki wciąż jest rozchwytywane. Mimo iż nie jest to łatwa praca to chętnych nie brakuje. Większość kobiet rozglądając się za pracą zastanawia się nad pracą w sekretariacie. Firmy mimo rozmaitych oszczędności nie rezygnują z sekretarki, która jest pośrednikiem między różnymi jej działami, jak też osobą kompetentną we wszelkich pracach administracyjnych, biurowych.

Z uwagi na interdyscyplinarny charakter pracy w sekretariacie wymaga się od sekretarki aby była doskonale zorganizowana, kompetentna, punktualna, rzetelna a przy tym również kulturalna, miła. Wbrew pozorom ciężko jest znaleźć idealną osobę na to stanowisko. Preferowane są młode kobiety, niemniej brak ich doświadczenia może być minusem ich kandydatury.

Pomimo dużego zainteresowania rekrutacją zaledwie kilka na kilkaset ofert spełnia wymagania pracodawcy. Zdarza się również, ze żadna z kobiet chętnych do podjęcia pracy sekretarki nie dysponuje katalogiem cech pożądanych do tego typu pracy. Rekrutację nie rzadko prowadzą wykwalifikowani rekruterzy oceniający kompetencje i predyspozycje danej osoby do oferowanej posady.