Różnorodny zakres obowiązków sekretarki

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
03 października 2019
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Praca sekretarka

Różnorodny zakres obowiązków sekretarki

Z założenia sekretarka to osoba zajmująca się biurem, prowadzeniem spraw biurowych, kalendarza spotkań, spisywania protokołów spotkań, notatek itp. Tymczasem w praktyce bardzo często zestaw zadań jakie powierza się sekretarce i oczekuje od niej kompetentnej realizacji, bywa różny.

Sekretarki zamawiają kawę i worki na śmieci, a także kwiaty dla żony prezesa. Co więcej przygotowują dokumenty do podpisu, omawiają spotkania, ale również dbają o harmonogram prywatnych wizyt lekarskich czy zajęć z korepetytorem swoich przełożonych.

Co powinna robić sekretarka nie jest nigdzie jasno określone, jej zakres zadań jest płynny i elastyczny, wymaga wyczucia. Wiele zależy od osoby zatrudnionej na danym stanowisku, na ile jest asertywna. Również od osobowości szefa zależy, co wymaga od swojej sekretarki. Zdarzają się i tacy, którzy wykonują samodzielnie prace typowo sekretarskie tłumacząc się, iż w tych kwestiach nie mają zaufania do osób trzecich i wolą pewnych spraw terminów dotrzymywać samemu we własnym zakresie.

Tak więc widać jak bardzo zróżnicowane warunki pracy mogą obowiązywać na stanowisku sekretarki. Od zakresu obowiązków i ogólnej atmosfery relacji zależy też płaca sekretarki. Im więcej ma ona na głowie tym więcej może oczekiwać.