Praca w biurze

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
25 lutego 2020
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy

Pracować w biurze może zarówno handlowiec, jak i archiwista czy sekretarka. Dlatego też samo określenie w ogłoszeniu rekrutacyjnym, iż firma zatrudni pracownika biurowego to za mało. Niezbędne są informacje dotyczące konkretnego stanowiska lub jego charakteru. Jeżeli ogłoszenie jest tak bardzo ogólnikowe, należy być ostrożnym przy ewentualnej propozycji współpracy. Winno być rozpatrzone pod kątem atrakcyjności i wiarygodności. Szanująca się firma zapewne takich ogłoszeń nie zamieszcza, co za tym idzie, szanujący się pracownik na takie ogłoszenia nie odpowiada.

Dla wielu osób szukających pracy kluczową cechą zatrudnienia jest fakt, by była to praca w biurze. Obecnie dość dużo zawodów, specjalizacji pracowników pozwala na pracę biurową.

Praca sekretarki bez wątpienia wlicza się do prac biurowych, chociaż stanowisko to wymaga od pracownika nie tylko pracy związanej z dokumentami. Sekretariat to miejsce spotkań obsługi klienta, pomocy biurowej, informacji itd. Wielozadaniowość na tym stanowisku i wszechstronność w zakresie kompetencji jest co najmniej wskazana, a często absolutnie wymagana.

Pracując w sekretariacie firmy, działu, oddziału itd. musimy liczyć się z tym, że jesteśmy kadrą reprezentacyjną. Liczy się nasza prezencja, umiejętność wypowiedzi, kompetencja i przede wszystkim kultura. Każdy sekretariat w swych założeniach ma funkcję wizytówki. Stąd też w sekretariacie liczy się również wygląd pracownika, który winien pasować do wnętrza i środowiska pracy.

Kategoria: