Doskonała komunikacja interpersonalna

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
26 marca 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Obsługa sekretariatu

Doskonała komunikacja interpersonalna

komunikacja interpersonalnaW pewnych zawodach wymagających stałego kontaktu z osobami z zewnątrz, wymagane są pewne umiejętności interpersonalne. Osoby, którym marzy się praca sekretarki powinny zastanowić się, czy są w stanie przez 8 godzin dziennie uśmiechać się absolutnie do każdej osoby, z którą ma się przez cały dzień do czynienia – nie jest to łatwe.

Sekretarka musi być uprzejma dla kuriera, listonosza, sprzątaczki, prezesa i klientów, bez względu na to, jak oni się wobec niej zachowują. Musi też bezbłędnie wyczuwać ich intencje, na przykład zrozumieć, że szef jest nie w humorze i nie będzie dziś nikogo przyjmował, by nikogo na dziś do niego nie umawiać. Musi umieć też przyjąć serdecznie osoby przybyłe na rozmowę o pracę, a także ugościć klienta, który przyszedł za wcześnie, gdy szef jeszcze nie może się nim zająć.

Bardzo ważne jest, by sekretarka umiejętnie wychodziła naprzeciw potrzebom osób przychodzących do niej, by była profesjonalna, życzliwa i pomocna. Jest to bardzo często podstawą w jej pracy, a te cechy osobowości wyczuwa się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.