Dyspozycyjność sekretarki

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
28 września 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Obsługa sekretariatu

Dyspozycyjność sekretarki

dyspozycyjność sekretarkiFirma bez sekretariatu nie może istnieć. Nawet w firmie jednoosobowej pewne biuro musi zaistnieć, nawet jeśli nie jest to wyodrębnione pomieszczenie z samodzielnym stanowiskiem pracy. Sekretariat to często serce całej firmy, tymczasem rzadko sekretarek jest kilka. Zazwyczaj to na barkach jednej osoby w postaci sekretarki są wszystkie obowiązki.

Kiedy sekretarka zachoruje lub bierze urlop wypoczynkowy pojawia się problem z zastępstwem. Również ciąża lub nagłe zwolnienie się sekretarki powoduje problem w zarządzaniu firmą. Dobrze jest zatem wyznaczyć osobę, która zastępuje sekretarkę i w czasie gdy jest ona w pracy obserwuje i jest wtajemniczana w pracę sekretariatu. To ważne, bowiem w ten sposób można uniknąć trudności w prowadzeniu firmy gdy sekretariat pozostaje bez opieki.

W tym kontekście istotna jest też dyspozycyjność sekretarki po godzinach pracy lub będąc na zwolnieniu, urlopie. Dobrze jest mieć możliwość zadzwonienia i zapytania, upewnienia się pracownicy. To wygodne rozwiązanie wymagające od sekretarki chęci pomocy i wsparcia nawet w czasie w który winien być wyłącznie prywatnym czasem.