Nowoczesne biuro

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
24 maja 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy

nowoczesne biuroWspółczesne biuro różni się znacznie od tego z lat 90tych czy wcześniejszych. Również sekretarka musiała swój warsztat pracy unowocześnić. Brak faksu, telefaksu itp. rozwiązań to nie jedyne zmiany. Zmieniają się standardy prowadzenia terminarza spotkań, organizacji biura, firmy, obsługi klientów itp.

Nie trudno się dziwić iż sekretarki muszą się szkolić, by być kompetentnymi pracownicami biura, pożytecznymi dla firmy. Prócz oczywiście obsługi internetu i komputera, programów biurowych i programów zarządzania czasem, logistyką, sprzedażą warto też poznać się na pracy zdalnej w chmurze. To coraz częstsze rozwiązanie podobnie jak i mobilny dostęp do mediów społecznościowych skupiających w grupie kontaktów określone osoby z firmy.

Mobilny terminarz, zdalne notatki to wszystko sprawia iż biuro przestaje wyglądać na biuro. Wystarczy sekretarce smartfon czy laptop by miała pod ręką wszystko czego jej potrzeba do pracy zawodowej.  Oczywiście elementem stałym dla pracy sekretariatu jest bycie reprezentacyjnym. Sekretarka musi być wizytówką firmy, zatem to jak wygląda, jak jest ubrana i jak się wysławia jest ważne tak samo jak i porządek na biurku, czy w pomieszczeniu sekretariatu.