Praca na stanowisku sekretarki

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
22 sierpnia 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Poszukiwanie pracy

Praca na stanowisku sekretarki

sekretarkaPraca sekretarki jest coraz bardziej dostępna. Oferty pracy są jednak rozbudowane, nie wystarczy dobra prezencja i chęć do pracy. Dziś też nie ma większego znaczenia wiek i liczba posiadanych dzieci za to liczą się umiejętności, doświadczenie, ukończone kursy, szkolenia. Niezbędnym minimum jest znajomość angielskiego oraz biegła obsługa komputera i oprogramowania do zarządzania sekretariatem zdalnie.

Ambicje młodych kobiet rosną i nie marzą już o byciu asystentką czy sekretarką. Stanowisko sekretarki bywa nieobsadzone nawet przez kilka tygodni. Nie oznacza to jednak że pracodawcy nie mają wymagań. Często to właśnie wymagania powodują iż nie ma chętnych do pracy w tym charakterze. Problemem są wysokie kwalifikacje jakich firmy oczekują w zderzeniu ze stosunkowo niską zapłatą oferowaną za ten rodzaj pracy.

Tym sposobem większość dotąd zainteresowanych wybiera profesje bardziej rozwojowe o niekoniecznie wyśrubowanych wymogach a z opcją wyższych zarobków, jeśli nie do razu to przynajmniej w niedalekiej perspektywie. Sekretarka przede wszystkim winna być operatywna.