Sekretarka, a znajomość języków

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
18 kwietnia 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Poszukiwanie pracy

Sekretarka, a znajomość języków

znajomość języków obcychZnajomość języków to w dzisiejszych czasach niemal podstawa wykształcenia każdego człowieka. Nawet wyjeżdżając za granicę do typowo fizycznej pracy, trzeba umieć się odnaleźć w świecie i porozumieć w języku kraju, do którego się przybywa.

Również praca sekretarki wymaga znajomości języka, przynajmniej angielskiego na poziomie komunikatywnym. W większości firm wymaga się, by po angielsku mówić biegle, a dodatkowo znać jeszcze jeden język obcy w stopniu komunikatywnym, na przykład niemiecki, rosyjski lub francuski. Często bowiem trzeba się kontaktować z zagranicznymi klientami, którzy mogą nie mówić po angielsku lub nie chcieć się porozumiewać w obcym dla nich języku.

Sekretarka powinna znać języki, by umieć profesjonalnie obsłużyć każdego gościa, nawet tego przybywającego z zagranicy, bez potrzeby wołania tłumacza, czy kogokolwiek kto zna dostatecznie dobrze język. W ogłoszeniach o pracę sekretarki bardzo często znajomość języków obcych jest wymieniana w wymaganiach i jest sprawdzana podczas rekrutacji.