Sekretarka i praca w sekretariacie

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
28 kwietnia 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Obsługa sekretariatu

Sekretarka i praca w sekretariacie

sekretarka pracaJeszcze do niedawna w wielu przypadkach praca sekretarki nie była dobrze płatna co też ponosiło za sobą negatywne konsekwencji. Podobnie jak w każdej pracy, gdy nie ma właściwej zapłaty praca jest także byle jak robiona. Dziś jednak, gdy sytuacja gospodarcza jest znacznie lepsza praca sekretarki także staje się w prawie każdym wypadku lepiej płatna.

Kierownicy zdają sobie sprawę, że ich serwelatki, czy tez inaczej asystentki, to osoby, które w znaczący sposób wspomagają ich pracę. Oczywiście kierownik bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje, jednak te mniej znaczące przekazuje na ręce sekretarki.

Sekretariat, czyli miejsce pracy sekretarki, to bardzo istotny element każdego przedsiębiorstwa czy tez instytucji. Jest to miejsce gdzie ewentualny kontrahent czy też klient ma pierwszy kontakt z firmą. Dlatego też miejsce to powinno być adekwatnie wyposażone i dostosowane do tego typu spotkań.

Sekretariat nie powinien być przede wszystkim mały, gdyż podświadomie wówczas dyskredytuje całe przedsiębiorstwo. Zresztą tego typu psychologicznych, podprogowych zagadnień w pracy sekretariatu jest więcej. W takim miejscu powinny być widoczne produkty lub usługi. Osoba z zewnątrz, która wchodzi do sekretariatu na pewno pozytywnie takie informacje odbierze.