Sekretarka w dużej firmie

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
21 kwietnia 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Obsługa sekretariatu

Sekretarka w dużej firmie

sekretarka w dużej firmieDuże, międzynarodowe firmy potrzebują zatrudniać wielu ludzi na wielu różnych stanowiskach. Bardzo często w takich firmach praca sekretarki jest pracą w konkretnym dziale. Każdy dział ma bowiem własnego dyrektora, kadrę kierowniczą, sekretarki. Bardzo często taki podział występuje w dużych oddziałach banków.

W dużej firmie sekretarka może być też recepcjonistką. Jej zadaniem jest na przykład łączenie rozmów przychodzących do poszczególnych działów czy też pokoi. Sekretarka ma również za zadanie odbieranie i sortowanie korespondencji oraz witanie gości wchodzących do firmy i kierowanie ich do konkretnych miejsc.

Często to właśnie sekretarkom zleca się też prace takie jak kserowanie czy skanowanie. Można więc powiedzieć, że każdego dnia mają one ręce pełne roboty, bo poza bieżącą obsługą sekretariatu jest też wiele pobocznych zadań do wykonania.

Osoby, które aplikują do pracy na to stanowisko muszą być przygotowane na wiele wyzwań i na to, że czasem trudno jest wyjść z pracy punktualnie.