Sekretarka w urzędzie

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
27 października 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Obsługa sekretariatu

Sekretarka w urzędzie

sekretarka w urzędziePraca urzędnicza nie jest dla wszystkich i nie chodzi tutaj bynajmniej o znajomości, tak zwane plecy. Jedną z prac jaką wykonuje sekretarka jest obsługa sekretariatów urzędów gmin, powiatów, województwa. Co ciekawe niemalże każdy wydział posiada własny sekretariat. Stanowisk do obsadzenia tym samym jest wiele. Tylko czy każdy chciałby pracować w tak monotonnej pracy, wspierając machinę administracji i biurokracji?

W rzeczywistości to typowo urzędniczy etat, sekretarka to urzędnik jak każdy inny. Praca biurowa ma w tym miejscu specyficzny model. Więcej się przekłada dokumentów niżeli podejmuje decyzji. Kalendarz spotkań, utrzymanie biura, korespondencja wychodząca i przychodząca to typowe zadania sekretarki tak w urzędzie jak i prywatnej firmie.

Dlatego też jeśli posiadasz już jakieś doświadczenie w pracy w sekretariacie masz przewagę i możesz skosztować pewnej odmiany. Z pewnością pracy w urzędzie nie będziesz mieć natłoku. Wiele też zależy od tego dla kogo sekretariat jest przeznaczony. W przypadku prezydenta czy wojewody musi być on też biurem reprezentacyjnym, a sekretarka winna mówić w językach obcych, umieć przyjąć delegacje zagraniczne, państwowe itp.