Wymagania wobec sekretarki

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
19 września 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Praca sekretarka

Wymagania wobec sekretarki

wymagania na stanowisko sekretarkiPraca w sekretariacie bywa ekscytująca. Przybywa specjalizacji studiów w zakresie prowadzenia biura i sekretariatu. Wydawać by się mogło, że studia ku temu nie są potrzebne, a jednak praca ta bywa coraz bardziej złożona i skomplikowana.

Dziwią cię wymagania zawarte w ogłoszeniu o pracy dla sekretarki? Praca na tym stanowisku od pewnego czasu ujmuje więcej kompetencji niżeli bycie dyrektorem, prezesem czy kierownikiem firmy.

  • Po pierwsze sekretarka musi umieć rozmawiać z ludźmi, być odporna na stres i presje czasu.
  • Po drugie liczy się jej zorganizowanie i samodzielność pracy.
  • Po trzecie kluczowe są kompetencje w organizacji grafiku zajęć, obsługi klienta, jak również prowadzenia dokumentacji firmy, biura itd.
  • W wielu ofertach pracy pojawiają się dodatkowe wymagania związane z pracą. Czasem to kwestia posługiwania się językami obcymi, czasem to umiejętności kadrowo-księgowe, a czasem sprzedażowe czy też marketingowe. Bardzo ważna jest też dyspozycyjność, bowiem sekretariat to centrum i serce firmy. Nie można więc pozostawiać firmy bez obsługi co rusz będąc na zwolnieniu, czy urlopie.

Pracę należy traktować odpowiedzialnie. Z uwagi na ilość obowiązków i ich charakter praca sekretarki jest wyceniana adekwatnie do włożonego trudu w jej wykonanie.