Zespół sekretarki i kierownika

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
05 maja 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Praca sekretarka

Zespół sekretarki i kierownika

sekretarka i kierownikOsoby pełniące role decyzyjne nie mają na tyle czasu by móc zajmować się całym swoim obowiązkiem wynikającym z miejsca pracy. Wówczas najbardziej pomocna jest sekretarka lub asystentka, dzięki której decydent może skupiać się na najważniejszych aspektach swojej pracy.

Zespół kierowniczka, kierownik z sekretarką lub asystentem jest niezbędny i spotykany w zasadzie w każdym przedsiębiorstwie czy instytucji. Osoba wykonująca taki zawód powinna być dość szeroko utalentowana. Ważna jest tutaj także znajomość języków obcych, bez względu na to gdzie by się pracowała. Otwarte rynki na naszym kontynencie powodują, że kontakty między narodowe nie są obecnie czymś niezwykłym.

Porozumiewając się w języku angielskim to standard w pracy sekretarki. Jednak wiele osób pracujących na tym stanowisku zna więcej niż jeden język. Często się zdarza, że sekretarka zna lepiej języki niż jej szef, w związku z tym pełni też role tłumacza. Oczywiście nie powinno to bezpośrednio należeć do jej obowiązków, jednak jak wiadomo umowy o pracę są często indywidualne i zależnie od tego w jakim miejscu i z kim się pracuje.

Sekretarka powinna być dobrze opłacana i w zdecydowanej większości tak jest. Przecież tworzy ona wraz ze swoim szefem swego rodzaju zespół, który często wspólnie podejmuje decyzję, za które jednak wyłącznie odpowiada osoba na stanowisku kierowniczym.