Jakie wykształcenie na sekretarkę?

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
11 kwietnia 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Poszukiwanie pracy

Jakie wykształcenie na sekretarkę?

wykształcenie sekretarkiAby była możliwa praca sekretarki w jakiejkolwiek firmie, należy posiadać kilka cech, które na tym stanowisku są niezbędne. Przede wszystkim sekretarka musi mieć nienaganną prezencję. Nie musi być młoda i piękna, ale powinna być schludna i zadbana. Na wstępie odpadną więc prawdopodobnie dziewczyny z zielonym irokezem na głowie, mnóstwem kolczyków i tatuaży.

Wykształcenie również jest ważne. Dziewczyna na to stanowisko powinna biegle władać przynajmniej jednym językiem obcym, a w polskim wysławiać się poprawnie i kulturalnie. Powinna również bardzo dobrze obsługiwać komputer i różne programy, na przykład te do edycji tekstu, przygotowywania prezentacji multimedialnych, czy inne programy z bazami danych.

Nie ma jako takich studiów, które kształcą na sekretarkę, można jednak aplikować na to stanowisko, gdy się jest studentką lub ukończyło się studia. Dobrym wyborem są również różne kursy na pracownika biurowego. Dzięki nim uda się poznać tajniki tego zawodu i nauczyć obsługi urządzeń biurowych.