Stanowisko sekretarki w rodzinnej firmie

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
23 października 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Obsługa sekretariatu

Stanowisko sekretarki w rodzinnej firmie

stanowisko sekretarki w rodzinnej firmieDla wielu osób praca w sekretariacie to wielkie marzenie, dlatego kiedy natrafiają na ogłoszenie o pracę i jest to praca sekretarki nie zastanawiają się nad jego treścią tylko aplikują. Czasami warto jest przeanalizować co to za pracodawca i czemu jak raz ta praca mogłaby być dla nas.

Specyfika pracy w  rodzinnej firmie wymaga przyzwyczajenia jeśli pochodzi się spoza rodziny do której firma należy. Kiedy oferowane stanowisko pracy to sekretarka należy uważać, bowiem zakres obowiązków może nas przytłoczyć. Zazwyczaj obsługa sekretariatu to poszukiwana praca wśród kobiet, zatem dlaczego w rodzinnej firmie oczekuje się pracy osoby spoza kręgu rodzinnego w tym charakterze?

Czasem to kwestia braku odpowiedniej kadry, czasem potrzeba zatrudnienia kogoś z zewnątrz a czasem po prostu zrzucenie odpowiedzialności za najgorsze prace na osobę przypadkową. Sekretariat to wizytówka firmy, dlatego też musi być przykładnie prowadzony. Liczą się kompetencje, zdolności organizacyjne jak również kwestie estetyczne. Nie tyle o wygląd sekretarki chodzi, co o zapewnienie estetycznego reprezentacyjnego otoczenia stanowiska pracy w  sekretariacie.