Wygląd i prezencja

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
13 marca 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Praca sekretarka

Wygląd i prezencja

wygląd i prezencjaW każdej pracy trzeba dobrze wyglądać i odpowiednio się prezentować, jednak praca sekretarki jest zawodem szczególnym, w którym wygląd ma pierwszorzędne znaczenie. Jest to zawód, w którym sekretarka jest osobą pierwszego kontaktu, z jaką ma do czynienia klient wchodzący do firmy. Bardzo często sekretarka przychodzi też na biznesowe spotkania swojego szefa, a zatem jej wygląd zawsze musi być nienaganny.

Oczywiście nieco inne wymagania będą w korporacji na stanowisku sekretarki prezesa, a inne na stanowisku sekretarki w szkole podstawowej. Zawsze jednak sekretarka musi wyglądać schludnie – czysto, elegancko, nie wyzywająco. Nie może mieć charakterystycznych, wyzywających elementów wyglądu, jak na przykład kolczyka w brwi, jaskrawo pomalowanych paznokci czy ultra krótkiej spódniczki lub fioletowych włosów.

Od osoby na tym stanowisku oczekuje się odpowiedniej prezencji, a często również wyglądu. Nie da się ukryć, że to, jak przyszła sekretarka wygląda, ma duży wpływ na to, czy zostanie zatrudniona.