Znajomość języków obcych

Użytkownik
Dorota
Ikona czasu
23 marca 2018
Biała ikona komentarze
Brak komentarzy
Strona główna Praca sekretarka

Znajomość języków obcych

znajomość języków obcychJednym z zawodów, do których niezbędna jest w niektórych firmach znajomość języków, jest praca sekretarki. Sekretarka jest osobą, która pośredniczy pomiędzy „górą”, czyli swoim szefem, a klientami. Musi więc umieć porozumieć się z zagranicznymi klientami czy kontrahentami w ich języku. Oczywiście nie chodzi tu zawsze o kompletne konwersacje w zaawansowanym angielskim, niemieckim czy rosyjskim.

Chodzi o to, by sekretarka potrafiła szybko i sprawnie odpisać na maila napisanego w obcym języku lub porozmawiać przez telefon z zagranicznym goście. Wiele osób sądzi, że sekretarka w swojej pracy ma tylko uśmiechać się i ładnie wyglądać. W praktyce jest zupełnie inaczej – jest ona osobą reprezentacyjną, ale ta reprezentacyjność wyraża się głównie w tym, co ma ona do powiedzenia – i w jakim języku umie to powiedzieć.

Dlatego też w wymaganiach stanowiskowych do pracy sekretarki bardzo często opisuje się znajomość języka obcego w mowie i piśmie – przynajmniej jednego z wymienionych, bez tego nie ma sensu aplikować na to stanowisko.